همه گیری کرونا تا یک سال دیگر تمام می شود؟

به گزارش وبلاگ دیجی سافت،رییس شرکت آمریکایی فایزر روز یکشنبه به وقت محلی پیش بینی کرد که همه گیری بیماری کووید 19 تا یک سال دیگر به پایان خواهد رسید اما سویه های نو این بیماری ایجاد خواهند شد و همراه ما خواهند بود.

همه گیری کرونا تا یک سال دیگر تمام می شود؟

به گزارش تارنمای هیل، آلبرت بورلا اضافه کرد: من معتقدم ظرف یک سال به زندگی عادی باز خواهیم گشت و همه گیری به خاتمه خواهد رسید.

رییس شرکت فایزر در عین حال گفت خاتمه همه گیری به این معنی نیست که سویه های کرونا وجود نخواهند داشت یا زدن واکسن غیر ضروری خواهد شد. وی پیش بینی کرد به احتمال زیاد با ایجاد سویه های نو کرونا، جهان واکسن هایی تولید خواهد کرد که اثر آن ها یک سال است و کشورها به صورت سالانه جمعیت خود را دوباره واکسینه خواهند کرد. اما این پیش بینی دقیق نیست و باید منتظر انتشار داده ها باشیم.

استفان بانسل رییس شرکت مدرنا هم با پیش بینی مشابه اعلام کرده بود که تا نیمه سال آینده باید به اندازه کافی واکسن کرونا وجود داشته باشد تا همه افراد روی زمین بتوانند واکسینه شوند.

این درحالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا تصمیم گرفته است که افراد بالای 65 سال در آمریکا و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند دُز سوم واکسن فایزر را دریافت کنند.

شرکت فایزر همچنین از سازمان غذا و داروی آمریکا خواسته است مجوز استفاده از واکسن ساخت این شرکت برای بچه ها در آمریکا هم داده شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا ماه گذشته واکسن کرونای ساخت شرکت فایزر و بیونتک را برای سنین 16 سال به بالا تایید کامل کرد.

واکسن فایزر در بیشتر کشورهای جهان برای مهار کووید 19 تایید شده است و بالغ بر 50 کشور از این نوع واکسن برای ایمنی شهروندان خود استفاده می کنند.

پیش بینی شده است که تا خاتمه 2021 بالغ بر سه میلیارد دُز از واکسن فایزر در جهان تولید شود. تولید این واکسن از طریق کمپانی آلمانی بیون تک و کمپانی آمریکایی فایزر توسعه داده شده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع: تجارت نیوز

به "همه گیری کرونا تا یک سال دیگر تمام می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه گیری کرونا تا یک سال دیگر تمام می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید