ماجرای تماس خودروسازان خارجی برای حضور در ایران چیست؟

به گزارش وبلاگ دیجی سافت، سهیل معمارباشی اضافه کرد: مطابق استعلام این وزارتخانه از خودروسازان و قطعه سازان کشور و صحت سنجی صورت گرفته، تا به امروز جز چند مورد ایمیل دریافتی از سوی خارجی ها، هیچ مکاتبه یا تماس رسمی برای حضور در بازار کشورمان انجام نشده است.

ماجرای تماس خودروسازان خارجی برای حضور در ایران چیست؟

به گفته این مقام مسوول، هرچند اگر تماسی در این زمینه برقرار گردد، به طور حتم آنالیز خواهیم کرد و به شرکت های داخلی نیز تاکید شده که در چارچوب ترسیم شده از سوی وزارت صنعت باید به انجام فعالیت های مشترک با خارجی ها اقدام نمایند، اما علی الظاهر همه چیز به نهایی شدن لغو تحریم ها و مذاکره های سیاسی موکول شده است.

وی یادآور شد: در سال های گذشته طی 2 دور تحریم های ظالمانه آمریکایی ها علیه صنعت خودروی کشورمان، چالش ها و مسائل زیادی برای فراورینمایندگان و آحاد جامعه ایجاد شد و به طور قطع خارجی ها جز با جبران مافات و احقاق حقوق مردم، صنایع و شرکت ها نمی توانند بار دیگر حضور در کشورمان را تجربه نمایند.

معمارباشی ادامه داد: برخلاف گذشته، این بار خودروسازان خارجی باید به سرمایه گذاری نقدی در کشورمان بپردازند و از سی.کی.دی کاری یا فراوری تحت لیسانس خبری نخواهد بود.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودروی وبلاگ دیجی سافت بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "ماجرای تماس خودروسازان خارجی برای حضور در ایران چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای تماس خودروسازان خارجی برای حضور در ایران چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید