فارن پالیسی: نشانه هایی از بهبود مالی در ایران ظاهر شده است

به گزارش وبلاگ دیجی سافت، فارس نوشت: مجله آمریکایی با اشاره به شکست سیاست واشنگتن علیه تهران نوشت که نشانه هایی از بهبود مالی در ایران ظاهر شده است.

فارن پالیسی: نشانه هایی از بهبود مالی در ایران ظاهر شده است

مجله فارن پالیسی به درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از ایران برای آمدن پای میز مذاکره و گفت وگو بر سر توافقی عظیم اشاره نموده و نوشته است: با آنکه ممکن است ترامپ دنبال مذاکره با ایران برای تقویت شهرت خودخوانده اش به عنوان معامله گری قهار باشد سیاست فشارحداکثری او تقریباً شانس دیپلماسی میان ایران و آمریکا در ماه های پیش رو را از بین برده است.

در ادامه این یادداشت آمده است: ایران نشان داده که در برابر فشار آمریکا مقاوم است. با آنکه شمار زیادی از مردم عادی تحت فشار هستند، اقتصاد ایران آنچنانکه عده ای امیدوار بودند در حال سقوط آزاد نیست. بر عکس، در ایران نشانه هایی از بهبود مالی ظاهر شده و فراوری داخلی و اشتغال در این کشور رو به افزایش است.

فارن پالیسی در بخش دیگری از این تحلیل می نویسد: لفاظی ها و اقدامات خصمانه ترامپ، ایران را به توافق مشتاق تر ننموده بلکه آن دسته از مقام های ایرانی حامی مذاکره با ایالات متحده را تضعیف نموده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به کارزار فشار حداکثری ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به توافقی بهتر -به زعم او- مجاب خواهد نمود.

در حالی که بیش از 2 سال از این وعده می گذرد او در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل به خصوص در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر از سوی گروه های مختلف در آمریکا آماج نقدها قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی مورد تنش ها با این کشور و جدا کردن راستا آمریکا از متحدانش متهم نموده اند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "فارن پالیسی: نشانه هایی از بهبود مالی در ایران ظاهر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارن پالیسی: نشانه هایی از بهبود مالی در ایران ظاهر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید