پیشنهاد کارفرمایان، افزایش 37 درصدی دستمزد کارگران

به گزارش وبلاگ دیجی سافت، مذاکرات فشرده گروه های کارگری و کارفرمایی برای مشخص حداقل دستمزد سال 1400 از ساعاتی قبل شروع شده و خبر ها از افزایش درصد پیشنهادی نمایندگان کارفرمایی حکایت دارد.

پیشنهاد کارفرمایان، افزایش 37 درصدی دستمزد کارگران

به گزارش ایسنا، دویست و نود و هفتمین نشست شورای عالی کار از ساعت 17 با حضور وزیر کار و نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی به منظور معین حداقل دستمزد 1400 شروع شده است؛ وزیر کار به اسم رئیس شورای عالی کار از همان دقایق اولیه در جلسه حضور یافته و مذاکرات فشرده میان طرفین در جریان است.

پیش از این و با توجه به سیگنال های مثبت دومین نشست دستمزد شورای عالی کار اعلام شده بود که در صورت نزدیکتر شدن دیدگاه ها و تحقق خواسته نمایندگان کارگری امشب رقم دستمزد کارگران تعیین خواهد شد.

بر اساس آخرین اخبار نمایندگان کارفرمایی از درصد پیشنهادی قبلی خود که 34.2 درصد بود کمی بالاتر رفته و پیشنهاد افزایش 37 درصدی سرجمع دریافتی کارگران شامل افزایش 25 درصدی حداقل مزد به علاوه افزایش سایر سطوح مزدی و مزایا را مطرح نموده اند.

شورای عالی کار خرداد سال جاری، با تصویب افزایش 26 درصدی حداقل دستمزد، پایه حقوق کارگران را به یک میلیون و 912 هزار تومان افزایش داد؛ بعلاوه یاری هزینه مسکن که پیش از این مبلغ 100 هزار تومان بود با تصویب اعضای شورای عالی کار 200 هزار تومان افزایش یافت و به 300 هزار تومان رسید.

نمایندگان کارگری امیدوارند در این جلسه اختلاف دو میلیون تومانی هزینه سال جاری سبد معیشت کارگران و سال گذشته جبران گردد.

سومین نشست معین دستمزد شورای عالی کار در حالی با حضور وزیر کار و نمایندگان کارفرمایی و کارگری درحال برگزاری است که وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت به جلسه نیامده اند و نشست با حضور معاونین آن ها دنبال می گردد.

منبع: فرارو

به "پیشنهاد کارفرمایان، افزایش 37 درصدی دستمزد کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد کارفرمایان، افزایش 37 درصدی دستمزد کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید