مصر روزنامه نگار زندانی شبکه الجزیره را آزاد کرد

به گزارش وبلاگ دیجی سافت به نقل از اسپوتنیک، اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران اعلام کرد که محمود حسین روزنامه نگار شبکه الجزیره قطر پس از گذراندن چهار سال محکومیت در زندانی در مصر روز جمعه آزاد شد.

مصر روزنامه نگار زندانی شبکه الجزیره را آزاد کرد

بنا به اعلام این اتحادیه؛ این تبعه مصری که در دفتر مرکزی شبکه الجزیره در قطر فعالیت می کرد، در زمان گذراندن تعطیلات در کشور مادری خود در دسامبر 2016 دستیگر شد و به نشر اخبار جعلی با هدف گسترش آشوب و هرج و مرج متهم شد.

گفتنی است که وی یکبار در ماه مه 2019 تنها برای یک روز آزاد شد و دوباره با ادعای یک تحقیق دیگر زندانی شد.

دبیرکل اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران در بیانیه ای با اشاره به اینکه هنوز دهها روزنامه نگار در زندان های مصر بسر می برند، از آزادی محمود حسین و بازگشت وی به خانه برای پیوستن به اعضای خانواده اش پس از یک دوره طولانی جدایی که به خاطر بازداشت اجباری وی صورت گرفت، استقبال کرد و گفت: پیشینه مصر در حمله به روزنامه نگاران و آزادی مطبوعات شرم آور است و باید بدون استثناء از سوی کل جامعه بین المللی محکوم شود.

گفتنی است، که پس از کودتای ارتش مصر و برکناری محمد مرسی رئیس جمهور منتخب این کشور از قدرت در مصر، شبکه الجزیره قطر از ادامه فعالیت در این کشور منع شد. در واقع، قطر ظاهراً از اخوان المسلمین و در کل اسلام سیاسی به عنوان ابزاری برای اعمال نفوذ برای همسایگان خود در حاشیه خلیج فارس استفاده می کند. این در حالی است که پادشاهیی های حاشیه خلیج فارس به طور سنتی با جنبش های اسلامی محبوب مخالف بوده و بر مشروعیت موروثی سلطنت پافشاری می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مصر روزنامه نگار زندانی شبکه الجزیره را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر روزنامه نگار زندانی شبکه الجزیره را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید