سایتووکس (&regCytovex)، داروی جدید ضدویروس داروسازی دکتر عبیدی درباره داروسازی دکتر عبیدی

به گزارش وبلاگ دیجی سافت، فراوری داروی جدید ضد ویروس با نام سایتووکس (Cytovex®) و نام علمی فاویپیراویر (Favipiravir) در داروسازی دکتر عبیدی شروع شد. این دارو، نخستین بار توسط آزمایشگاه شیمیایی تومایا ژاپن فراوری شد و در سال 2014 میلادی، مجوز مصرف برای درمان آنفلوانزا را از سازمان دارو و تجهیزات پزشکی ژاپن دریافت کرد. تابستان سال جاری سازمان غذا و داروی ایران نیز فاویپیراویر (Favipiravir) را در لیست داروهای رسمی برای درمان آنفلوانزا قرار داده است.

سایتووکس (&regCytovex)، داروی جدید ضدویروس داروسازی دکتر عبیدی درباره داروسازی دکتر عبیدی

برای مقابله با ویروس کرونا، پزشکان سراسر دنیا تجویز بعضی از داروهای ضدویروس را شروع کردند که فاویپیراویر (Favipiravir) یکی از آنهاست. در پژوهش های بالینی روی بیماران مبتلا به عفونت کرونا (کووید-19) در کشورهای گوناگون، این دارو باعث کاهش طول مدت تکثیرپذیری ویروس کرونا و تسریع در فرایند بهبود ضایعات ریوی در سی تی اسکن بیماران شده و با عوارض جانبی کمی همراه بوده است.

به نقل از دکتر پیغام طبرسی، رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، نتایج مطالعات اجرا شده بر روی بیماران مبتلا به فرم خفیف تا متوسط کووید-19 باعث شده است این دارو در پروتکل درمانی کشورهای روسیه، ترکیه و هند قرار گیرد. شایان ذکر است با توجه به اثربخشی این دارو، دو مطالعه عظیم در آمریکا روی مبتلایان به عفونت کرونا در حال اجرا است.

به همین دلیل، داروسازی دکتر عبیدی از اسفندماه سال گذشته برنامه ای را برای توسعه و فراوری داروی سایتووکس (Cytovex®) شروع کرد و توانست با تکیه بر سابقه همکاری مستمر با شرکت های بین المللی و تجربه فراوری داروهای ضدویروس و بیماری های خاص، داروی سایتووکس (Cytovex®) را فراوری کند.

هم اکنون سایتووکس (Cytovex®)در جعبه های 40 عددی و به صورت قرص های 200 میلی گرمی به وسیله شرکت آدوراطب توزیع شده و در مراکز درمانی منتخب وزارت بهداشت قابل دسترس است.

گفتنی است حجم فراوری سایتووکس (Cytovex®) وابسته به سیاست ها و میزان تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی خواهد بود.

درباره داروسازی دکتر عبیدی

داروسازی دکتر عبیدی، نخستین داروسازی ایران است که با بیش از هفتاد سال سابقه درخشان، میراث دار کیفیت و نوآوری در صنعت داروسازی کشور محسوب می گردد. داروسازی دکتر عبیدی با رعایت دقیق عوامل موثر بر کیفیت دارو و ارائه راهکارهای درمانی موثر و مورد احتیاج برای ارتقای سطح سلامتی جامعه، همیشه و در هر شرایطی در کنار همه ایرانیان بوده و خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر درباره داروی سایتووکس (Cytovex®) اینجا را کلیک کنید.

منبع: فرارو

به "سایتووکس (&regCytovex)، داروی جدید ضدویروس داروسازی دکتر عبیدی درباره داروسازی دکتر عبیدی" امتیاز دهید

4 کاربر به "سایتووکس (&regCytovex)، داروی جدید ضدویروس داروسازی دکتر عبیدی درباره داروسازی دکتر عبیدی" امتیاز داده اند | 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایتووکس (&regCytovex)، داروی جدید ضدویروس داروسازی دکتر عبیدی درباره داروسازی دکتر عبیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید